Ranking najdroższych kin domowych

techtilus
techtilus
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czasy, w których niezwykłe doznania filmowe były zapewnione tylko w wielkich kinach, już dawno minęły. Obecnie mamy łatwy dostęp do zestawów kin domowych, które mogą zapewnić nawet lepsze parametry, niż te stosowane w profesjonalnych teatrach.

Przyjrzyjmy się trzem najdroższym zestawom, które gwarantują mistrzowską jakość.

  1. Zestaw za 37 999 zł

W skład kompletu wchodzą:

  • referencyjny amplituner Yamaha MusicCast RX-A3080,
  • kolumny przednie Bowers & Wilkins 702 S2,
  • kolumny tylne Bowers & Wilkins 707 S2,
  • kolumnę centralną Bowers & Wilkins HTM 71 S2,
  • subwoofer Bowers & Wilkins DB4S.

Brakuje tutaj urządzenia wideo, dlatego w telewizor bądź rzutnik należy zaopatrzyć się na własną rękę. Wyróżniającym się elementem jest amplituner RX-A3080, który stwarza ogromne możliwości audio. Wyposażony w autorskie rozwiązanie Yamahy – Surround:AI, potężne końcówki mocy i zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe, RX-A3080 umożliwia stworzenie 9.2 kanałowego systemu audiowizualnego. Oprócz tego posiada trzy wyjścia HDMI, technologię Dolby Atmos i DTS:X, multiroom MusicCast oraz funkcje sieciowe.

Przednie kolumny 702 S2 to trójdrożne kolumny podłogowe, uzbrojone w wysokotonowe głośniki Tweeter-on-top, znajdujące się poza obudową, głośnik średniotonowy FST Continuum oraz membrany Aerofoil. Kolumny tylne wyróżniają się niedużym rozmiarem oraz głośnikami wysokotonowymi Carbon Dome. W subwooferze DB4S zastosowano wzmacniacz Hypex o mocy 1000W, który pozwala na uzyskanie dużej mocy przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii.

  1. Zestaw za 42 999 zł

W skład kompletu wchodzą:

  • amplituner Rotel RAP-1580,
  • kolumny przednie Bowers & Wilkins 702 S2,
  • kolumny tylne Bowers & Wilkins 706 S2,
  • kolumnę centralną Bowers & Wilkins HTM71 S2,
  • subwoofer Bowers & Wilkins DB4S.

Tak samo, jak w pierwszym zestawie, tak i tutaj znajdują się tylko urządzenia audio. Cenę całego kompletu z pewnością podbija Rotel RAP-1580, który producent nazywa „ultrazaawansowanym wielokanałowym procesorem surround ze wzmacniaczem”.

Urządzenie posiada złącza HDMI, USB oraz wejście gramofonowe. Wzmacniacz o mocy 7 x 100 W zapewnia jakość dźwięku w formatach Dolby Atmos i DTS:X. Na uwagę zasługuje autorski transformator toroidalny, który ma zadowolić nawet najbardziej wymagających audiofili.

Kolumny przednie, kolumna centralna oraz subwoofer to te same rozwiązania, co w zestawie pierwszym. Zmianie uległy jedynie kolumny tylne. Zastosowana seria 706 S2 charakteryzuje się nieco większymi rozmiarami oraz lepszymi głośnikami średniotonowymi o średnicy 165 mm.

  1. Zestaw za 44 998 zł

W skład kompletu wchodzą:

  • Telewizor Loewe bild v.65 dr+,
  • Strumieniowy wzmacniacz NAD Masters M10,
  • Kolumny ELAC Vela FS 407.

Ranking zamyka najdroższe kino domowe z najbogatszym kompletem. W odróżnieniu od poprzedników, znajdziemy tutaj nie tylko sprzęt audio, ale też wideo. Zestaw otwiera telewizor premium – Loewe bild v.65 dr+, którego specyfikacja to 65 cali, wyświetlacz OLED 4K UHD, HDR w formacie Hybrid Log Gamma, a także Dolby Vision.

Wzmacniacz M10 posiada zaawansowany sieciowy system operacyjny multiroom zwany BluOS. Jest to funkcja bezprzewodowa, kompatybilna ze standardem MQA. Wzmacniacz można też skalibrować w odniesieniu do wymiarów i kształtu pokoju oraz znajdującego się w nim umeblowania, a także zintegrować go z najnowocześniejszymi systemami smart home. Pozwala to na łatwe sterowanie całością za pomocą wspólnego interfejsu.

Pozwól porwać się wyobraźni

Posiadając tak zaawansowany sprzęt, można pokusić się o oryginalną aranżację. Międzynarodowa organizacja CEDIA co roku nagradza najlepszy projekt w kategorii najlepsze kino domowe. Może warto pokusić się o niezwykły design?

Przeczytaj też: https://smartzilla.pl/dom/apple-umozliwi-bezprzewodowe-ladowanie-pomiedzy-urzadzeniami/

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

techtilus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komputer gamingowy czy konsola?
Komputer gamingowy czy konsola?
„Komputer gamingowy czy konsola?” – to pytanie, które dzieli społeczność graczy na całym świecie. Poniżej przedstawiamy wady i zalety obu […]
/