Okapy kominowe – ranking 2021

techtilus
techtilus
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okap jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni. Pomaga w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, pochłania również opary i tłuszcz, które powstają w czasie gotowania. Jaki okap kominowy będzie najlepszy?

Najważniejsze kryteria brane pod uwagę w rankingu

Okap kominowy jest funkcjonalną ozdobą każdej kuchni. Nie bez znaczenia jest design i dodatkowe funkcje tego urządzenia. W rankingu zostały zestawione urządzenia, które mają ciekawy design i dodatkowe funkcje. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Tryb pracy

Jednym z ważniejszych kryteriów jest tryb pracy. Okap może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg. Pierwszy nie wymaga prowadzenia rur. Jedynie zastosowania filtra węglowego. Okap z wyciągiem wymaga podłączenia do wentylacji i stosowana filtrów aluminiowych. Dzięki temu cząsteczki tłuszczu nie osadzają się na ściankach. Można je myć w zmywarce. Okap powinien być dostosowany do instalacji.

Wydajność i inne parametry

Bardzo ważna jest wydajność urządzenia i jego moc. Producenci starają się, aby ich sprzęt był cichy i energooszczędny.

Sterowanie urządzeniem

Najczęściej okap wyposażony jest w przyciski lub przełączniki umożliwiające sterowanie. Coraz popularniejsze są panele dotykowe.

TOP 8 – ranking okapów kominowych

1. Okap kominowy AMICA OKC 4441BO

Czarny okap kominowy o 4- stopniowej pracy. Może być zamontowany jako wyciąg lub pochłaniacz. Sterowanie za pomocą pilota lub podświetlanych przycisków. Maksymalna wydajność 663 m³/h. Generuje hałas do 66 dB.

2. Electrolux LFG719X

Okap podszafkowy o dyskretnym designu może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Wydajność 580 m3/h. Wyposażony w funkcję Hob2Hood – automatyczne sterowanie mocą okapu i oświetlenia. Generuje hałas do 67 dB. Klasa energetyczna A.

3. Okap Bosch DWK67CM60

Czarny okap kominowy o eleganckim designu. Wydajność 416 m³/h. Generuje niski poziom hałasu do 58 dB. Wyposażony jest w światła LED i panel dotykowy. Pracuje na trzech poziomach prędkości.

4. Okap Teka DVF 67670 WH

Biały okap kominowy o wydajności ponad 400 m3/h. Generujący hałas do 59 dB. Klasa energetyczna A++. Wyposażony jest w oświetlenie LED, wskaźnik zabrudzenia filtra, autoodświeżanie i timer.

5. Okap kominowy AMICA OKC656S

Czarny okap kominowy o nowoczesnym designu. Może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ma wydajność na poziomie 402 m3/h. Sterowanie dotykowym panelem LED, wentylator o 3 stopniach mocy, oświetlenie LED.

6. Okap kominowy BEKO HCA62320B

Czarny okap wertykalny może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ma wydajność ponad 300 m³/h. Generuje hałas do 61 dB. Posiada trzy tryby pracy. Ma filtr zatrzymujący tłuszcz (można myć w zmywarce), proste sterowanie i energooszczędne oświetlenie LED.

7. Okap Amica OKM6241S

Model mający dobry stosunek jakości do ceny. Ma wydajność na poziomie 305 m3/h. Generuje hałas do 61 dB. Może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ma oświetlenie LED.

8. Okap Hoover HMB6600/1X

Srebrny okap komin, klasa energetyczna B. Ma bardzo duża wydajność wynosząca 615,9 m³/h. Generuje hałas do 69 dB. Posiada dwa filtry pochłaniające cząsteczki tłuszczu. Wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie LED. 

Wybierając okap, warto kierować się designem i mocą. Najlepsze modele mogą przefiltrować dużą kuchnię, aż sześć razy w ciągu godziny. Ważny jest również poziom hałasu i inne dodatkowe funkcje np.: filtr przeciwtłuszczowy.

Przeczytaj też: https://rockethome.pl/rtv-i-agd/plyty-grzewcze-ktore-wlaczaja-okap-co-jeszcze-potrafia/

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

techtilus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak optymalizacja procesów uzdatniania wody wpływa na wydajność technologii Waterjet?
Jak optymalizacja procesów uzdatniania wody wpływa na wydajność technologii Waterjet?
Poznaj wpływ optymalizacji procesów uzdatniania wody na wydajność technologii Waterjet. Artykuł omawia szczegółowo, jak usprawnienia mogą przyczynić się do poprawy efektywności systemów wodnych.
/