HDR – jak działa w konsolach?

techtilus
techtilus
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia HDR stała się codziennością w naszych telewizorach. Każdy, kto choć raz oglądał film nakręcony z użyciem tej technologii, wie, jakie potrafi zrobić wrażenie. Czy takie same doznania możemy mieć podczas grania na konsoli?

HDR – czyli ciemniejsza czerń i bielsza biel

High Dynamic Range, czyli w skrócie HDR, to określenie technologii, która pozwala na generowanie obrazu o dużo większym zakresie jasności w ramach tej samej klatki. Choć nie jest ona związana bezpośrednio z 4K, to w praktyce możemy odnaleźć ją wyłącznie w telewizorach o tej rozdzielczości. A jak to jest z konsolami? Większość gier, które w tym momencie wychodzą na rynek, obsługuje tryb HDR. Znajdziemy go zarówno na PlayStation 5, jak i na Xboksie Series X/S. Obsługę szerokiej rozpiętości tonalnej w grach zapewniają również konsole poprzedniej generacji – PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X. 

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

techtilus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik użytkownika: Jak w pełni wykorzystać możliwości domowego kina z ultra krótkoogniskowym projektorem
Poradnik użytkownika: Jak w pełni wykorzystać możliwości domowego kina z ultra krótkoogniskowym projektorem
Odkryj, jak maksymalnie wykorzystać domowe kino z ultra krótkoogniskowym projektorem. Wskazówki i porady, które pomogą Ci tworzyć niesamowite doświadczenia multimedialne w zaciszu własnego domu.
/