Jak wybrać mikrofalówkę do zabudowy?

techtilus
techtilus
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Choć nie lubimy się do tego przyznawać, większość z nas na co dzień korzysta z mikrofalówki. Co jednak w przypadku, gdy chcemy, aby nasze urządzenie nie rzucało się tak mocno w oczy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki do zabudowy.

Jakie wymiary mikrofalówki do zabudowy?

Zdecydowana większość modeli mikrofalówek do zabudowy dostępnych w tej chwili na rynku ma ok. 59,5 cm szerokości. Pozwala to im mieścić się w szafkach o szerokości 60 cm. Modele jednak różnią się głębokością i wysokością. Najczęściej możemy spotkać urządzenia o głębokości powyżej 35 cm i wysokości ok. 38 cm. Jeżeli mamy sporą kuchnię, możemy wybrać modele o wysokości nawet 45 cm, które idealnie będą komponować się na przykład z piekarnikiem. Na szczęście dla właścicieli mniejszych pomieszczeń istnieją także mikrofalówki do zabudowy o głębokości około 30 cm i idealnie sprawdzą się one w niewielkich kuchniach.

Montaż mikrofalówki do zabudowy

Sposobów, w jaki możemy zamontować naszą mikrofalówkę do zabudowy, jest kilka. Nasze urządzenie może być jedynym w zabudowie. Warto wtedy zwrócić uwagę, aby mikrofalówka pasowała wyglądem do naszych mebli. Jeżeli urządzeń w zabudowie mamy więcej, zastanówmy się nad wyborem jednej marki. Pozwoli to nam zachować ten sam styl. Mikrofalówkę możemy zestawić także z ekspresem do kawy. To świetny pomysł, jednak wtedy urządzenie powinno mieć przynajmniej 45 cm wysokości, jeżeli chcemy je zamontować obok ekspresu w poziomie.

Wygląd mikrofalówki

Przed zakupem mikrofalówki do zabudowy, warto zastanowić się nad jej wyglądem. Jeżeli zależy nam na prostocie i nie chcemy, by mikrofalówka rzucała się w oczy, możemy wybrać jeden z modeli, które przypominają piekarniki. Oczywiście, standardowe modele również są dostępne do zabudowy. Powinniśmy się także zastanowić, w którą stronę będą się otwierać drzwiczki mikrofalówki. Możemy wybrać opcję tradycyjną, czyli na lewo lub prawo, ale na rynku są dostępne również modele, które podobnie jak piekarniki, otwierają się w dół. Warto sprawdzić przed zakupem, jaki sposób będzie dla nas najwygodniejszy. Tak samo powinniśmy zwrócić uwagę na kolor urządzenia. Dobierzmy takie, które będzie pasować do wystroju naszej kuchni. W tej chwili możemy kupić mikrofalówki w różnych kolorach: białym, czarnym, stalowym, a nawet beżowym czy kremowym.

Moc i funkcje

Przy wyborze mikrofalówki do zabudowy powinniśmy także zwrócić uwagę na jej moc oraz dodatkowe funkcje i tryby, jakie oferuje. Jeżeli chcemy, by nasze potrawy były przygotowywane szybciej, powinniśmy wybrać model o mocy przynajmniej 900 W. Urządzenia o mniejszej mocy podgrzewają potrawy znacznie dłużej, a przy okazji zużywają więcej energii elektrycznej. Warto się także zastanowić, jakie funkcje będą nam potrzebne w codziennym użytkowaniu. Możemy dla przykładu zdecydować się na model z grillem kwarcowym. Dzięki tej technologii potrawy stają się chrupiące zdecydowanie szybciej niż przy klasycznej funkcji grilla, a przy tym potrzeba jest mniej prądu i model jest łatwiejszy w czyszczeniu. Na rynku znajdziemy także modele wyposażone w funkcję termoobiegu, który znać możemy z tradycyjnych piekarników. Dzięki gorącemu powietrzu potrawy pieką się równomiernie. Ciekawą funkcją jest również opcja utrzymywania temperatury. Urządzenie samo pilnuje wtedy, by danie było ciepłe do momentu podania, bez ponownego podgrzewania.

Przydatne opcje

Co jeszcze oferują mikrofalówki do zabudowy dostępne na rynku? Jeżeli nie lubimy sprzątać, powinniśmy rozejrzeć się za modelem, który sam czyści się parą. Warto także zwrócić uwagę na urządzenie, które będzie zabezpieczone przed dziećmi, a fani technologii powinni wybrać model, który może połączyć się z naszą siecią domową i stać się częścią inteligentnego domu.

techtilus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak wybrać idealny smartfon do swoich potrzeb?
Jak wybrać idealny smartfon do swoich potrzeb?
Rekomendowane
Raspberry Pi i Arduino – charakterystyka i porównanie ich możliwości
Raspberry Pi i Arduino – charakterystyka i porównanie ich możliwości
Zanurz się w świecie minikomputerów Raspberry Pi i Arduino. Odkryj ich możliwości, zalety i zastosowania dla użytkowników na różnych poziomach zaawansowania.
/