Okapy kominowe – ranking 2021

techtilus
techtilus
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okap jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni. Pomaga w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, pochłania również opary i tłuszcz, które powstają w czasie gotowania. Jaki okap kominowy będzie najlepszy?

Najważniejsze kryteria brane pod uwagę w rankingu

Okap kominowy jest funkcjonalną ozdobą każdej kuchni. Nie bez znaczenia jest design i dodatkowe funkcje tego urządzenia. W rankingu zostały zestawione urządzenia, które mają ciekawy design i dodatkowe funkcje. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Tryb pracy

Jednym z ważniejszych kryteriów jest tryb pracy. Okap może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg. Pierwszy nie wymaga prowadzenia rur. Jedynie zastosowania filtra węglowego. Okap z wyciągiem wymaga podłączenia do wentylacji i stosowana filtrów aluminiowych. Dzięki temu cząsteczki tłuszczu nie osadzają się na ściankach. Można je myć w zmywarce. Okap powinien być dostosowany do instalacji.

Wydajność i inne parametry

Bardzo ważna jest wydajność urządzenia i jego moc. Producenci starają się, aby ich sprzęt był cichy i energooszczędny.

Sterowanie urządzeniem

Najczęściej okap wyposażony jest w przyciski lub przełączniki umożliwiające sterowanie. Coraz popularniejsze są panele dotykowe.

TOP 8 – ranking okapów kominowych

1. Okap kominowy AMICA OKC 4441BO

Czarny okap kominowy o 4- stopniowej pracy. Może być zamontowany jako wyciąg lub pochłaniacz. Sterowanie za pomocą pilota lub podświetlanych przycisków. Maksymalna wydajność 663 m³/h. Generuje hałas do 66 dB.

2. Electrolux LFG719X

Okap podszafkowy o dyskretnym designu może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Wydajność 580 m3/h. Wyposażony w funkcję Hob2Hood – automatyczne sterowanie mocą okapu i oświetlenia. Generuje hałas do 67 dB. Klasa energetyczna A.

3. Okap Bosch DWK67CM60

Czarny okap kominowy o eleganckim designu. Wydajność 416 m³/h. Generuje niski poziom hałasu do 58 dB. Wyposażony jest w światła LED i panel dotykowy. Pracuje na trzech poziomach prędkości.

4. Okap Teka DVF 67670 WH

Biały okap kominowy o wydajności ponad 400 m3/h. Generujący hałas do 59 dB. Klasa energetyczna A++. Wyposażony jest w oświetlenie LED, wskaźnik zabrudzenia filtra, autoodświeżanie i timer.

5. Okap kominowy AMICA OKC656S

Czarny okap kominowy o nowoczesnym designu. Może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ma wydajność na poziomie 402 m3/h. Sterowanie dotykowym panelem LED, wentylator o 3 stopniach mocy, oświetlenie LED.

6. Okap kominowy BEKO HCA62320B

Czarny okap wertykalny może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ma wydajność ponad 300 m³/h. Generuje hałas do 61 dB. Posiada trzy tryby pracy. Ma filtr zatrzymujący tłuszcz (można myć w zmywarce), proste sterowanie i energooszczędne oświetlenie LED.

7. Okap Amica OKM6241S

Model mający dobry stosunek jakości do ceny. Ma wydajność na poziomie 305 m3/h. Generuje hałas do 61 dB. Może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ma oświetlenie LED.

8. Okap Hoover HMB6600/1X

Srebrny okap komin, klasa energetyczna B. Ma bardzo duża wydajność wynosząca 615,9 m³/h. Generuje hałas do 69 dB. Posiada dwa filtry pochłaniające cząsteczki tłuszczu. Wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie LED. 

Wybierając okap, warto kierować się designem i mocą. Najlepsze modele mogą przefiltrować dużą kuchnię, aż sześć razy w ciągu godziny. Ważny jest również poziom hałasu i inne dodatkowe funkcje np.: filtr przeciwtłuszczowy.

Przeczytaj też: https://rockethome.pl/rtv-i-agd/plyty-grzewcze-ktore-wlaczaja-okap-co-jeszcze-potrafia/

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

techtilus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
HDR – jak działa w konsolach?
HDR – jak działa w konsolach?
Technologia HDR stała się codziennością w naszych telewizorach. Każdy, kto choć raz oglądał film nakręcony z użyciem tej technologii, wie, […]
/