Jaki odkurzacz wybrać – rodzaje

techtilus
techtilus
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając odpowiedniego urządzenia do sprzątania możesz znaleźć dużo różnych modeli. Wybór odpowiedniego odkurzacza może być kłopotliwy, dlatego postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze cechy poszczególnych sprzętów.

Jakie są rodzaje odkurzaczy?

Najczęściej spotykanymi urządzeniami są:

  • odkurzacze tradycyjne 
  • odkurzacze bezworkowe
  • odkurzacze pionowe
  • odkurzacze wielofunkcyjne
  • roboty odkurzające
  • odkurzacze ręczne

Te typy urządzeń są najczęściej używane w domach. Pominęliśmy urządzenia wykorzystywane w przemyśle, ponieważ raczej nie będziesz ich brać pod uwagę. 

Odkurzacze tradycyjne

To najczęściej spotykane urządzenia. Są wyposażone w worek, do którego zbierane są wszelkie zanieczyszczenia oraz kurz. To bardzo uniwersalne urządzenia, można z nich korzystać do odkurzania podłóg twardych, miękkich oraz do porządków w samochodzie.

Odkurzacze bezworkowe

Działają podobnie jak odkurzacze tradycyjne, tylko zamiast worka posiadają pojemnik do którego zbierany jest brud. Jest uważany na bardziej ekonomiczny, ponieważ nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup worków. Te modele są też rekomendowane dla alergików.

Odkurzacze pionowe

To modele, które działają bezprzewodowo i są wyposażone w baterię. Te urządzenia są rekomendowane do mniejszych mieszkań, ponieważ ich średni czas pracy to około 40 minut. Może to nie wystarczyć do posprzątania domu o dużej powierzchni.

Odkurzacze wielofunkcyjne

Urządzenia tego typu są przeznaczone do wielu zadań. Mogą odkurzać, myć podłogi i okna oraz prać tapicerkę. Decydując się na nie musisz mieć dużo miejsca do przechowywania, ponieważ ich gabaryty są większe od tradycyjnych urządzeń. 

Roboty odkurzające

To dobry wybór dla osób ceniących wygodę. Urządzenie samo sprząta wybraną powierzchnię, wystarczy, że je włączysz albo zaprogramujesz czyszczenie powierzchni o konkretnej godzinie. Ma wbudowane czujniki i kamery, które umożliwiają mu ominięcie przeszkód. Najczęściej steruje się nimi za pomocą smartfona, dlatego możesz rozpocząć sprzątanie z pracy lub podczas zakupów.

Odkurzacze ręczne

Są to raczej małe urządzenia, o niskiej mocy ssącej, dlatego raczej są wykorzystywane do lekkich prac porządkowych.

techtilus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak wybrać idealny smartfon do swoich potrzeb?
Jak wybrać idealny smartfon do swoich potrzeb?
Rekomendowane
Jak wydłużyć żywotność baterii w twoim iPhone?
Jak wydłużyć żywotność baterii w twoim iPhone?
Odkryj skuteczne sposoby na optymalizację żywotności baterii w iPhone. Dowiedz się, jak zadbać o swoje urządzenie i cieszyć się z długiego czasu jego pracy bez ładowania.
/